kompozitné podlahy

Zámkové SPC vinylové podlahy sú novinkou, ktorá prekvapí vaše očakávanie. Sú odolnejšie než klasické vinylové podlahy, majú silnejšiu nášľapnú vrstvu a vypadajú skvelo. Na pohľad i na dotyk. Ich kúzlo spočíva predovšetkým vo vysokej odolnosti, vďaka ktorej si budete podlahu užívať dlhé roky, bez toho aby stratila svoj pôvodný vzhľad alebo aby na nej bolo vidieť nejaké poškodenie.

Kopozitná podlaha RIGID

Kompozitná vinylová podlaha v hrúbke 5 mm s integrovanou podložkou patrí do novej generácie vinylových podláh s tuhým jadrom. Vďaka pevnej nosnej doske SPC odoláva RIGID vyšším roztiažným silám, spoje perfektne sedia a pred samotnou pokládkou nie je nutná aklimatizácia podlahy. Nášľapná vrstva v hrúbke 0,4 mm je odolná voči poškodeniu, čo umožňuje použitie podlahy v obytných priestoroch s intenzívnym používaním, ako aj v komerčných priestoroch so stredným zaťažením. Podlaha je až o 20% odolnejšia voči roztiažným silám, ktoré vznikajú pri teplotných výkyvoch ( napr. dopad slnečného svetla pri francúzskych oknách).


údržba a záťaž

Vďaka nášľapnej vrstve 0,4 mm je podlaha vhodná aj pre priemyselné využitie a jej odolný povrch zaisťuje jednoduchú údržbu a čistenie.

oddolnosť voči roztiažnosti

Vďaka pevnejšej nosnej doske SPC odoláva RIGID vyšším rozťažným silám. Spoje perfektne sedia a podlaha sa, ak je správne položená, v horizontálnom smere už nemôže oddeliť.

renovácia

Renovácia podlahy, pri ktorej nie je nutné odstraňovať starú dlažbu, je pomerne nenáročná. RIGID tak môže byť vďaka svojej nízkej montážnej výške často kladený jednoducho na existujúcu vrchnú vrstvu podlahy.

aklimatizácia

Keďže vlastnosti tohoto produktu nevykazujú žiadne zmršťovanie a rozťahovanie, nie je nutné, aby si materiál zvykal na klímu v miestnosti pred pokládkou. Po zakúpení produktu môžete začať pokládku ešte ten istý deň.

100% vodeodolnosť

Doskové materiály ako laminátové podlahy, drevené podlahy, vinylové podlahy na HDF doske sú náchylné na vlhkosť. RIGID a jeho nosná doska SPC na vlhkosť vôbec nereaguje.

podlahové kúrenie

Tepelný odpor 0,05m2K/W vrátane podložky, RIGID predurčuje na podlahové kúrenie.