Výsuvné markízy

Jedným z najobľúbenejších tienidiel na terasách, balkónoch a otvorených priestranstvách sú výsuvné markízy. V prvom rade poskytujú výbornu ochranu pred slnečným žiarením a slabším dažďom, zároveň sa môžu stať pekným estetickým doplnkom. Pri výsuvných markízach väčších rozmerov odporúčame ovládanie elektrickým motorom, poskytujúcim pohodlnú manipuláciu. V našej ponuke nájdete aj samostatne stojace markízy, ktoré nevyžadujú kotvenie v stene. Látku použtú na markíze vám navyše vieme potlačiť na mieru logom alebo nápisom.


Výsuvná markíza ALANIS

Výsuvná markíza ľahkej a pevnej konštrukcie určená pre tienenie terás a balkónov.

Cenová dostupnosť a úžitkové vlastnosti ju radia medzi najpredávanejšie typy. Markízu ALANIS je možné namontovať do steny aj do stropu.
Výsuvná markíza ľahkej a pevnej konštrukcie s výhodnou cenou pre zatienenie terás a balkónov.

Cenová dostupnosť a úžitkové vlastnosti ju radia medzi najpredávanejšie typy. Markízu ALANIS je možné namontovať do steny aj do stropu. Sklon ramien sa dá pri montáži regulovať v rozpätí od 5 až do 70 stupňov.


Výsuvná markíza SIRKOMA

Spoľahlivá výsuvná markíza so zvýšenou odolnosťou.

Je vybavená robustnými silnými ramenami, pevným predným profilom a prevodovkou s pomocnou pružinou. Vďaka tomu je predurčená pre každodennú intenzívnu záťaž.

Kvalitná výsuvná markíza s dlhou živostnoťou a vysokou odolnosťou.

Markíza je vybavená robustnými silnými ramenami, pevným predným profilom a prevodovkou s pomocnou pružinou. Vďaka tomu je predurčená pre každodennú intenzívnu záťaž. Uhol sklonu ramien sa dá pri montáži nastaviť v rozmedzí od 0 do 90 stupňov.

Sircoma je vhodná pre komerčné a firemné prevádzky, ale aj pre terasy rodinných domov.

V ponuke je aj možnosť výsuvu látky z predného profilu. Výsuvný volán má samostatné ovládanie kľukou a je vhodný pre markízy so šírkou max. 6m a s výsuvom max. 3,1 m


Výsuvná polokazetová markíza Yorika

Polokazetová výsuvná markíza charakteristická svojím elegantným vzhľadom určená pre zatienenie terás a balkónov.

Ochranná hliníková kazeta chráni látku pred poškodením a vplyvmi počasia. Konštrukcia dodávaná v bielej, hnedej, béžovej, šedej a antracitovej farbe.

Polokazetová výsuvná markíza pre zatienenie terás a balkónov charakteristická svojím elegantným vzhľadom určená pre zatienenie terás a balkónov.

Ochranná hliníková kazeta chráni látku v navinutom stave pred mechanickým poškodením aj pred atmosferickými vplyvmi.

Markíza YORIKA je vhodná pre náročných zákazníkov s vysokými požiadavkami na estetický zhľad výrobku.


Výsuvná kazetová markíza Cover

Kazetová výsuvná markíza charakteristická svojím elegantným vzhľadom určená pre zatienenie terás a balkónov.

Ochranná hliníková kazeta vybavená čistiacimi štetinkami chráni látku v navinutom stave pred mechanickým poškodením aj pred atmosferickými vplyvmi.

Luxusná kazetová výsuvná markíza charakteristická svojím elegantným vzhľadom určená pre zatienenie terás a balkónov. Kazeta je vybavená čistiacimiu štetinkami, ktoré textíliu pred navinutím zbavia povrchových nečistôt.

Markíza je vhodná pre náročných zákazníkov s vysokými požiadavkami na estetický vzhľad výrobku. Konštrukcia markízy sa dodáva vo viacerých farbách.


Samostatne stojaca výsuvná markíza Arkadia

Markíza určená pre umiestnenie v priestore.

Nevyžaduje kotvenie v stene, je upevnená na samostatne stojacej nosnej konštrukcii. Pre zabezpečenie stability sa nosná konštrukcia ukotvuje napr. do betónových pätiek. Je vhodná aj pre zatienenie väčších plôch.

Výsuvná markíza  samostatne stojaca v priestore. Markíza je tvorená vlastnou nosnou konštrukciou, na ktorej sú osadné 2 ks výsuvných markíz Alanis alebo Sircoma. Súčasťou markízy je stredová ochranná strieška.

Markíza ARCADIA je určená pre zatienenenie väčších plôch záhradných reštaurácií, terás, kaviarní a pod.


Horizontálno-verikálna výsuvná markíza Giardino I

Horizontálno-vertikálna markíza so zvýšenou odolnosťou určená pre tienenie terás a balkónov.

Horizontálne a vertikálne koľajnice sú spojené ohybným kĺbovým spojom, ktorý umožňuje nastavenie úhlu sklonu markízy. Dĺžka látky za ohybom je cca 1 m.


Horizontálno-verikálna výsuvná markíza Giardino II

Horizontálno-vertikálna markíza so zvýšenou odolnosťou určená pre tienenie komerčných prevádzok - terás, vonkajších posedení a pod, kde sa vyžaduje zatienenie väčšej plochy.

Horizontálne a vertikálne koľajnice sú spojené ohybným kĺbovým spojom, ktorý umožňuje nastavenie úhlu sklonu markízy. Dĺžka látky za ohybom je cca 1 m.


Výsuvná markíza Millenium pre zimné záhrady

Markíza určená pre zatienenie zimných záhrad, presklených striech, pergol a pod.Je charakteristická svojím elegantným a luxusným vzhľadom. Dodáva sa len s automatickým ovládaním. Rám sa upevňuje na dopredu pripravenú podkladovú konštrukciu. 

Výsuvná markíza určená pre zimné záhrady, prergoly a prestrešenia s motorickým ovládaním. Je charakteristická svojím elegantným a luxusným vzhľadom.

Skladá sa z hliníkovej kazety a rámu, v ktorom je vedená látka s predným hliníkovým profilom. Konštrukcia sa upevňuje na predom pripravenú pevnú podkladovú konštrukciu.

Výklopné markízy

Pre verandy, balkóny či lodžie sú idealným riešením zatienenia. Konštrukcia výklopných markíz umožňuje zatieniť aj prednú stranu. Poskytnú tak dokonalú ochranu pred slnečným žiarením, slabším vetrom ale aj zvedavými pohľadmi. Markízy tohto ako aj ostatných typov je možné ovládať ručne a náročnejších z vás poteší možnosť ovládania elektromotorom.

Výklopná markíza Union

Výklopná markíza s postrannými zdvíhacími ramenami, ktoré zabezpečujú napnutie látky a zároveň stabilitu celej markízy.

Pri úplnom navinutí markízy zostávajú ramená viditeľne pri stene vo vertikálnej polohe. Markíza  UNION je vhodná na zatienenie okien, vitrín, balkónov a pod.

Výklopná markíza s postrannými zdvíhacími ramenami, ktoré zabezpečujú napnutie látky a zároveň stabilitu celej markízy.

Ramená sú upevnené  priamo do steny a na druhom konci sú pevne spojené s predným profilom markízy. Pri úplnom navinutí markízy zostávajú ramená viditeľne pri stene vo vertikálnej polohe .

Markíza  UNION je vhodná na zatienenie okien, vitrín, balkónov, veránd a terás malých rozmerov.


Výklopná balkónová markíza Union B

Výklopná markíza špeciálne určená pre zatienenie balkónov a veránd.

Ramená sú na jednej strane pevne uchytené k balkónovému zábradliu, na druhej strane sú cez plastové oká zachytené o predný profil markízy. To umožňuje jednoduché odopnutie látky z ramien.

Výklopná markíza špeciálne určená pre zatienenie balkónov a veránd s manuálnym ovládaním.

Ramená sú na jednej strane pevne uchytené k balkónovému zábradliu, na druhej strane sú cez plastové oká zachytené o predný profil markízy. To umožňuje jednoduché odopnutie látky z ramien.

Markízu je možné dodať aj bez ramien, len so samostatným hákom, ktorý sa pripevňuje na zábradlie. O hák sa zachytáva predný profil markízy s látkou cez plastové oká.

Výhodou markízy je, že zachytáva aj slnečné lúče dopadajúce nízko zboku.


Výklopná balkónová markíza s kazetou Union K

Kazetová výklopná markíza s postrannými zdvíhacími ramenami, ktoré zabezpečujú napnutie látky a zároveň stabilitu celej markízy. Oproti typu UNION má UNION K ochrannú hliníkovú kazetu, ktorá chráni látku pred vonkajšími vyplyvmi. Markíza  UNION K je vhodná na zatienenie okien, vitrín, balkónov, veránd a pod. 

Výklopná balkónová markíza s ochrannou hliníkovou kazetou s postrannými zdvíhacími ramenami, ktoré zabezpečujú napnutie látky a zároveň stabilitu celej markízy. Oproti markíze UNION má UNION K ochrannú hliníkovú kazetu, ktorá chráni látku pred vonkajšími vyplyvmi.

Ramená sú upevnené  priamo do steny a na druhom konci sú pevne spojené s predným profilom markízy. Pri úplnom navinutí markízy zostávajú ramená viditeľne pri stene vo vertikálnej polohe .

Markíza  UNION K je vhodná na zatienenie okien, vitrín, balkónov, veránd a terás malých rozmerov.

Fasádne markízy

Marízy tohto typu sú určené na zatienenie presklených fasád a okien. Fasádne markízy sa často využívajú aj ako domnantný estetický prvok budov. Výrobcovia sa snažia aby s nimi markízy ladili a vytvárali príjemné prostredie. Použiť fasádne markízy môžete dokonca na zatienenie cez viaceré poschodia.

Fasádna markíza s oblou kazetou Ghibli I

Fasádna predokennná markíza s textilnou výplňou v ochrannej celohliníkovej kazete. Využíva na zatienenie okien, presklených stien a fasád. Látku v požadovanej polohe udržujú bočné oceľové vodiace lanká. 

Fasádna predokennná markíza predstavuje estetický a zároveň praktický spôsob tienenia.

V modernej architektúre sa stále vo väčšej miere využíva na zatienenie okien, presklených stien a fasád. Pri použití špeciálnych textílií Soltis a Polyscreen je okrem tienenia zaručený aj vizuálny kontakt z extriérom.

Pri tomto type je spodná lišta s látkou vedená v bočných vodiacich lankách.


Fasádna markíza s hranatou kazetou Ghibli III

Fasádna predokenná markíza s textilnou výplňou uzavretou v hranatej celohliníkovej kazete. Tieniaca textília je vedená v bočných vodiacich lištách s kefkovým tesnením. Medzi vodiacimi lištami a textíliou nevzniká žiadny presvit

Fasádna markíza vhodná na zatienenie okien, presklených stien a fasád s pevnými vodiacimi nohami.

Markíza GHIBLI III sa dodáva v dvoch vyhotoveniach: ako predokenná s priznaným boxom, alebo ako zaomietacia.


Fasádna markíza bez kazety Union L

Fasádna markíza jednoduchej konštrukcie vhodná na vertikálne zatienenie terás, pergol, altánkov, preskelných stien, okien a pod. Látku v požadovanej polohe udržujú bočné oceľové vodiace lanká.

Pri použití špeciálnej textílie je zaručený aj vizuálny kontakt z exteriérom.

Fasádna predokennná markíza predstavuje estetický a praktický spôsob tienenia.

UNION L má látku navinutú na hriadeli bez kazety, spodná lišta s látkou je vedená v bočných vodiacich lankách.