Vonkajšia žalúzia Z90

Vonkajšia hliníková žalúzia Z 90 patrí medzi najpoužívanejšie exteriérové tieniace prvky. Umožňuje plynulú reguláciu slnečného svetla  a zároveň zabezpečuje klimaktickú pohodu v interiéri tým, že zachytáva lúče ešte pred dopadom na presklené plochy.

Vonkajšie žalúzie možno osadiť do hotovej stavby, alebo do predpripraveného stavebného otvoru. V prvom prípade treba počítať so znížením svetlosti otvoru o výšku nábalu vytiahnutých lamiel. Obvykle sa nábal lamiel prekrýva krycím plechom, ktorý žalúziu chráni a zároveň ukrýva montážne prvky. Farbu krycieho plechu je možné zvoliť tak, aby korešpondovala s farbou budovy.


Vonkajšia žalúzia C80

Vonkajšia hliníková žalúzia C 80 sa vyznačuje elegantným vzhľadom, vhodným do väčšiny exteriérov. Zachytáva slnečné lúče pred dopadom na sklené plochy, čim výrazne ovplyvňuje klímu v interiéri. Naklápaním lamiel sa dá plynule regulovať intenzita prechádzajúceho slnečného žiarenia.


Spôsoby montáže

Montáž žalúzie s priznaným krycím plechom

  • ideálny spôsob inštalácie, keď už je fasáda hotová
  • žalúzia sa montuje priamo na rám okna, prípadne na stenu nad oknom
  • ovládací mechanizmus spolu s nábalom lamiel sa prekryje krycím plechom
  • tento spôsob inštalácie uberá 18 – 32 cm zo svetlej výšky okna v závislosti od výšky okna

Montáž žalúzie so zaomietacím krycím plechom

  • základný spôsob montáže ešte pred zateplením fasády, kedy sa namontuje nad okno podomietkový box a po bokoch púzdra vodiacich líšt
  • po ukončení fasády sa do pripraveného boxu namontuje žalúzia s vodiamimi lištami
  • tento spôsob neuberá zo svetlej výšky okna
  • celý ovládací mechanizmus aj s nábalom lamiel je skrytý pod fasádou

Spôsob ovládania

OVLÁDAČ

Pohodlné ovládanie elektricky riadeného tienenia na diaľkové ovládanie

VYPÍNAČ

Jednoduchý spôsob ovládania nástenným vypínačom

MANUÁL

Ručne pomocou kľuky


Inteligentná domácnosť

PREČO SI VYBRAŤ SYSTÉM AUTOMATIZÁCIE TAHOMA®

Prepojte žalúzie, rolety, markízy, brány, kúrenie aj svetlá do jedného celku a majte svoju domácnosť vždy pod kontrolou. Rozmýšľate, či ste zatvorili garáž? Vďaka aplikácii pre smartphony môžete všetko skontrolovať a vyriešiť, aj keby ste boli vzdialení aj tisíc míľ.

Systém TaHoma® ovláda na diaľku pripojené časti domácnosti, ale tiež môže napríklad simulovať prítomnosť v dome. Ako? Systém dokáže spustiť podľa prednastavených scenárov kroky, ktoré budú zvonku pripadať nezvaným hosťom ako pohyb v dome. Napríklad rozsvieti v daných časových úsekoch svetlá alebo sa zavrie či otvorí tienenie atď. V prípade potreby možno tieto kroky vypnúť na diaľku a vy si môžete užívať nerušenú dovolenku.

Systém TaHoma® vám dopraje nielen pohodlie, ale aj bezpečie. Vďaka jednoduchému a intuitívnemu rozhraniu si dokážete nastaviť scenáre napríklad príchodu a odchodu. Potom už stačí len používať ikony. A pokiaľ systém zistí ohrozenie v podobe požiaru alebo vlámania, obratom vás informuje prostredníctvom notifikácií, aby ste mohli reagovať. Nemusíte sa tak báť, čo se deje, keď nie ste zrovna doma. Svoju domácnosť máte neustále pod kontrolou.

Synchronizáciou ovládania kúrenia a zatvárania roliet dosiahnete úspory za teplo. Ako to funguje? Nastavte scenár tak, aby sa rolety pri slnečnej aktivite v zime otvorili a interiér bol vyhrievaný zvonku. V rovnakú chvíľu sa vypne tiež kúrenie. V opačnom prípade, pri nepriaznivom počasí a poklesu teploty, sa rolety zatiahnu a zabránia tak únikom tepla. Kúrenie sa znovu zapne. Znie to zložito? Nie je!

Jedna základňa, stovky možností

Systém TaHoma® je v súčasnej dobe jednou z najkomplexnejších platforiem na trhu. Je kompatibilný s viac ako 250 radmi výrobkov vrátane napr. dvere, okná, rolety, žalúzie, vjazdové brány, garážové brány, kúrenie, osvetlenie, monitorovacie kamery a poplašné systémy. Okrem ovládania produktov Somfy, ktoré sú samozrejmosťou, je systém TaHoma® kompatibilný s celým radom produktov od ďalších významných partnerských značiek domácich spotrebičov.

Jednoducho ovládateľné a intuitívne rozhranie pre každého odkiaľkoľvek

Pravdepodobne najviac budete využívať aplikáciu v smartphone alebo tablete. Ďalšou možnosťou je spustiť scenár pomocou inteligentných hodiniek alebo hlasového asistenta. Smart scenáre nastavíte len vo webovom rozhraní alebo na tablete. Spustiť ich môžete z akéhokoľvek vyššie spomenutého inteligentného zariadenia.